Найурожайніші сорти полуниці
Залежно від термінів дозрівання ягід, численні сорти суниці вітчизняної та зарубіжної селекції розділені на групи: надранні, ранні, ранньосередні, середні, середньопізні та пізні. Крім того, існують ремонтантні сорти, напівремонтантні та сорти нейтрального світлового дня.
Які ж сорти варто обрати? Головний агроном бренду Tevitta Тетяна Стукало розповіла про власний досвід вибору сортів полуниці, враховуючи погодні умови 2022 р.
Топ-5 сортів суниці, які на полях бренду Tevitta дали врожай вище планових показників, в тих погодних умовах, які були цьогоріч — поворотні заморозки, холодний дощовий червень:
- Азія — італійський середньоранній сорт;
- Румба — виведений у Нідерландах, добре транспортується та зберігається у свіжому виді, ранньостиглий;
- Брілла — сорт виведений в Італії, має дуже високу врожайність, ранньостиглий;
- Зенга — сорт був виведений в Німеччині у 1954 р. шляхом схрещування сорту Зігер та безіменної полуниці, середньопізній;
- Клері — італійський сорт, ранньостиглий, має високу транспортабельність, стійкий до захворювань.
«Сорт Азія хоч і вибагливий до агротехнологій, але перевершив усі очікування, таких високих врожаїв суниці ми ще не отримували. Азія схильна до багатьох хвороб. Коли сире і дощове літо, то з нею важко працювати. Проте ягода дуже велика і солодка», — зазначила Тетяна Стукало.
Водночас, за її словами, найменш вибагливі сорти це Румба і Клері.
Також експертка радить висаджувати на плантаціях декілька сортів: ранній, середній, пізній. Оскільки результат кожного року може бути різний і він, в більшості випадків, залежатиме від погодних умов