Back

Новий гравець виведе українське ягідництво на новий рівень

Новий гравець виведе українське ягідництво на новий рівень Бренд заморожених фруктів, ягід та овочів Tevitta, який з’явився на ринку України, має шанси стати передовою компанією із заморожування та зробити революційний внесок у розвиток ягідництва України, надавши фермерським господарствам та одноосібникам, які вирощують ягоди, якісний садивний матеріал і забезпечивши ринок збуту.

Засновником нового бренду стала компанія LNZ Group, яка має у власності більше 83 тис га та є виробником насіння кукурудзи бренду UNIVERSEED, бренду засобів захисту рослин DEFENDA, та одним із наймасштабніших гравців ринку дистрибуції.

Tevitta - з латинської мови teva - природа, vita – життя

З березня 2022 року також починає роботу кооператив Tevitta. Мета -  об’єднати всіх бажаючих вирощувати ягоди, вдосконалити технології виробництва, зробити революцію у розвитку ягідництва і на прикладі прибуткових господарств показати що ягідництво - не хоббі, а бізнес.

У центрі уваги ЯГІДНИЦТВО
З самого початку LNZ Group започаткували ягідництво як окремий напрям. За словами власника Tevitta Віктора Кравченка, пізніше в компанії дійшли до думки, що, маючи замкнуту систему бізнесу можна досягти більшого. Адже ягідництво – може бути прибутковим бізнесом, якщо зосереджуватися не тільки на вирощуванні, а й на переробці.
За даними Українська асоціація бізнесу й торгівлі (UBTA) Україна займає 15 місце у світовому рейтингу країн-експортерів заморожених плодів з показником $111 млн. Маючи 147 експортерів, Україна показує позитивне сальдо.

«Почали працювати у напрямку диверсифікації - збудували завод, який оснащений високотехнологічним обладнанням, пройшли сертифікацію, тому маємо всі відповідні сертифікати для виходу на світовий ринок -  BRC Global Standard for Food Safety та GLOBAL G.A.P. Власне, наразі завод вже працює на ринок Європи», - розповідає Віктор Кравченко.

Згодом зрозуміли, що ідея диверсифікації виробництва може стати рушійною силою для аграріїв, які вже вирощують продукцію, або для тих, хто хотів би спробувати вирощувати, але за відсутності гарантованих ринків збуту бояться спробувати себе у цій ніші. Так з’явилась ідея створити кооператив Tevitta.

У центрі уваги КООПЕРАТИВ
В рамках створення кооперативу Tevitta, виявилося, що на ринку відсутній якісний посадний матеріал, саме тому, компанії довелося створити власний розплідник із лабораторією in vitro. Таким чином компанія отримала закритий цикл виробництва, який повністю доповнив ідею кооперації. Кооператив надає in vitro саджанці малини, полуниці та ожини фермерам, одноосібникам чи фізичній особі, яка планує займатися вирощуванням ягід в обмін на гарантований збут вирощеної продукції. Водночас з посадковим матеріалом, кооператив Tevitta пропонує агротехнічну допомогу та надає знижки на необхідні для вирощування ЗЗР та добрива. Мета кооперативу -  об’єднати всіх бажаючих вирощувати ягоди, вдосконалити технології виробництва, зробити революцію у розвитку ягідництва і на прикладі прибуткових господарств показати що ягідництво - не хоббі, а бізнес. Віктор Кравченко також зазначив, що за бажанням фермери-юридичні особи можуть укласти із заводом контракт на переробку своєї продукції та її зберігання до кращої ціни. Для цього на заводі є необхідне обладнання та склади.

«Фермер може заморозити ягоду у нас на заводі та сам її реалізувати. В такому випадку він укладає із заводом контракт. Ми переробляємо. І далі вже клієнт обирає або зберігатись у нас до отримання кращої ціни, або миттєво продавати заморожену продукцію. Це як в елеваторному бізнесі — ми надаємо послуги з переробки більшості продуктів, для яких ми маємо обладнання», — розповідає Віктор Кравченко.

Кооператив Tevitta починає свою роботу з березня 2022 року.

У центрі уваги ЗАВОД
Завод компанії «Авуар» оснащений надсучасним обладанням. У холодильному комплексі знаходиться тунель шокового заморожування польського виробника компанії Unidex потужністю понад 3 т/год. Цього року планують додати ще одну одиницю даного обладнання та збільшити об’єми виробництва вдвічі. Тут же встановлені лінії переробки та фасовки ягід, окремо є лінія з переробки цукрової кукурудзи. На «Авуар» вже переробляли цукрову кукурудзу, сливу, абрикосу, смородину, полуницю, вишню, гарбуз, цибулю, бузину, перець. Щодо вишні, то для її переробки закупили кісточковідбивні машини і тепер завод здатен заморожувати 2,5-3 т/год вишні без кісточок. Хоча ягоди переробили небагато, але вона вже склала велику конкуренцію польській та сербській вишні. Продукція заморожується за технологією IQF (англ. Individual Quick Frozen), яка полягає у нівелювання процесу утворення великих кристалів льоду, що впливають на цілісність тканин ягоди. Виготовлена продукція не втрачає своїх корисних властивостей та має такі ж смакові якості, як і свіжа. Оптичний сортувальник Sortex компанії Bühler також є свого роду особливістю. Перевага сортувальника в тому, що він розпізнає  дефекти по кольру та формі,  відсортовує дуже якісно з високою продуктивністю.

«Без сортувальника продуктивність та якість вихідної продукції була б низькою, а наявність такої висококласної машини дає змогу виготовляти продукцію найвищої якості з дотриманням високих норм до харчової продукції. Але малину ми сортуємо вручну, тому що ягода в замороженому вигляді дуже крихка і кожен неправильних рух може спричинити до її розсипання. Для цього біля транспортера стоять більше  10 з навиками людей та відбирають дефектні ягоди», — розповідає директор заводу «Авуар» Юрій Кривенко.

З сортувальника заморожені ягоди та овочі потрапляють на лінію фасування,  в цьому році також планується додати ще одну лінію фасування - одна під кожний тунель шокового заморожування. Працює лінія для великої упаковки: мішок 25 кг або ящик 10 кг та лінія для дрібного фасування від 400 г до 2,5 кг, щоб продукцію можна було реалізовувати у супермаркетах та HoReCa. В цьому році компанія також встановила холодильне обладнання у Вінницькі області, яке має змогу статично заморожувати до 20 т/добу.

«Це рішення було основане на необхідності у збереженні якісних показників продукту, адже доставка таких продуктів як малина чи бузина - дуже складний процес, а холодильне обладнання надасть нам більше можливостей у довезенні сировини до заводу та у подальшому виготовленні високоякісного товару» - додає Юрій Кривенко, директор заводу.

Вся готова продукція зберігається на складах з температурним режимом -20°C і місткістю більше 10 тис. палетомісць. Зручна геолокація заводу «Авуар» дозволяє доставляти сировину для заморожування як із західних, так і з південних областей України.

У центрів уваги РОЗПЛІДНИК
Розплідник in vitro має сертифіковані саджанці малини, ожини та полуниці.  In vitro - це високоякісна технологія розмноження рослин, яка дозволяє отримати генетично однорідний, очищений від вірусів посадковий матеріал для закладання промислових плантацій ягідників, садів та насаджень енергетичний культур.

«Для засадження власних плантацій спочатку ми використовували саджанці фріго. Далі перейшли на касетну та власну. Завдяки впровадженню технології in vitro у господарстві вдалося забезпечити повний цикл оздоровлення всіх культур: малини, ожини, та полуниці» - розповідає  директор СТОВ «ЛНЗ Агро» Роман Франчук.

Розплідник важливий об’єкт у системі виробництва, адже якісні саджанці в Україні проблема,  а, не маючи якісного вхідного матеріалу неможливо мати якісний готовий продукт. Важливо, що розплідник офіційно зареєстрований, тобто внесений до Єдиного реєстру України виробників садивного матеріалу, та має ліцензії на ряд сортів малини, полуниці і ожини.

 

source: agroportal.ua
Read more
More articles
14.04.2023
Посадка суниці: підживлення та добрива
Read more
09.03.2023
Як підібрати систему живлення для ожини
Read more
27.02.2023
Вирощування і збут ожини: високий потенціал із мінімальними захворюваннями
Read more