Назад

Основні шкідники малини

Основні шкідники малини Основні шкідники малини: попелиця, павутинний кліщ, малиновий жук, малиново-суничний довгоносик, стеблова галиця, а також ґрунтові шкідники.

Попелиця обліплює верхівки пагонів та зав’язь, висмоктуючи соки та виділяючи липкий наліт. Вона суттєво ослаблює рослину та шкодить майбутньому врожаю. 

Малиновий жук – смугаста комаха, яка зимує в землі, а у травні виїдає бутони малини зсередини. Цих комах збирають під час формування бутонів або обприскують рослину спеціальними речовинами.

Довгоносики відкладають яйця в бутони, їхні личинки ласують квітками, а згодом переходять і на листя. Від шкідника врятує обробка в період бутонізації до розпускання квіток.

Павутинний кліщ – дрібний шкідник, який висмоктує соки з нижньої частини листків, від чого вони тоншають та висихають. В місцях колоній павутинного кліща ви побачите павутину на стеблах. Зазвичай цей шкідник швидко розвивається у спекотну погоду. Для профілактики від нього допомагає підвищення вологості навколо рослини, наприклад, обприскування малини водою увечері.

Пагонові галиці – шкідники, схожі на комарів, які відкладають яйця під кору. На місці зараження утворюється здуття, галли, всередині яких живуть шкідники. Такі стебла згодом гинуть, тому пагін з подібною «бульбашкою» краще одразу вирізати під корінь.

Обробляють малину від шкідників у кілька етапів: в період розпускання бруньок, бутонізації, перед цвітінням та в період формування ягід. Потім – після збору ягід та в листопаді-грудні.

Агродепартамент LNZ Group радить проводити обробки завчасно. Для того, щоб підібрати діючий продукт для боротьби зі шкідниками малини звертайтеся до менеджерів компанії (https://www.lnz.com.ua/contact).

Также будет интересно
Бiльше статей
14.04.2023
Посадка суниці: підживлення та добрива
Читати далi
09.03.2023
Як підібрати систему живлення для ожини
Читати далi
27.02.2023
Вирощування і збут ожини: високий потенціал із мінімальними захворюваннями
Читати далi