Назад

Заморозити, щоб зберегти, або Якісний варіант експорту плодово-ягідної продукції

Заморозити, щоб зберегти, або Якісний варіант експорту плодово-ягідної продукції Торік Україна експортувала рекордну кількість заморожених ягід, і ця продукція отримала найбільше експортної виручки в плодоовочевому сегменті. В умовах війни збільшення виробництва замороженої продукції — ягід, фруктів та овочів — стало ще більш актуальним, адже так можна зберегти врожай і з огляду на логістичні проблеми реалізувати продукцію в пізніші терміни. Світовий ринок заморожених плодів та ягід складає понад $4 млрд, частка України в обсязі світового експорту — майже 3%.

За даними асоціації «Ягідництво України», торік українські виробники малини експортували її найбільше за всю історію через рекордну ціну та неврожай у Північній півкулі. Відповідно до статистики, за кордон у замороженому вигляді експортується половина вирощеної малини. 

Загалом замороженої малини у світі реалізується більше, ніж свіжої, що зумовлено смаковими особливостями та поганою лежкістю цієї ягоди. 

Окрім малини, в трійці ягід-лідерів, які найчастіше експортують у замороженому вигляді, також чорниця і смородина. Здебільшого імпортовані з України заморожені ягоди йдуть на подальшу переробку.

Юрій Кривенко, директор заводу «Авуар» бренду Tevitta  чергу додає, що сьогодні складно спрогнозувати якість продукції, яку отримають агровиробники, адже всі були в різних умовах: хтось встиг закупитися необхідними матеріально-технічними ресурсами, а комусь дійсно довелося економити. 

«Точно сказати щодо якості продукції можна буде тільки тоді, коли вона поступить на завод, після відповідного аналізу».

Фахівець додає, що економія на МТР безпосередньо вплине на кількість валового збору та зменшить якісні показники урожаю. 

Відповідно аграрії, прикладаючи тих самих зусиль, отримають менший прибуток.

В свою чергу Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) говорить, що цього сезону питанням №1 для виробників буде збереження врожаю. Тож краще ягоду заморозити, ніж викинути. Прогнозовано, що обсяги виробленої, переробленої чи експортованої продукції у вигляді заморожених ягід будуть не менші, ніж минулого року, а можливо й більші. Це щодо культурних ягід. Можливо, по дикорослим обсяги впадуть через війну.

Також експерт звертає увагу, що цьогоріч південь України дасть менше продукції, особливо Херсон, де зазвичай багато заморожувалося суниці садової, але зараз це неможливо буде зробити. Але по інших регіонах, переконаний Тарас Баштанник, все відбуватиметься планово.

Меншим за ягоди, але так само привабливим для українських виробників є виробництво заморожених овочів.

 

Источник: Agroportal.com
Также будет интересно
Бiльше статей
14.04.2023
Посадка суниці: підживлення та добрива
Читати далi
09.03.2023
Як підібрати систему живлення для ожини
Читати далi
27.02.2023
Вирощування і збут ожини: високий потенціал із мінімальними захворюваннями
Читати далi